Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Orkan 2 Gent

Romet Orkan 2 Gent
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
25,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

За Ромет:

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Тркало/материјал: 28" / alu 6061
Вилушка со амортизер
Брзини: 24
Шифтери: Shimano ST-EF500 3х8 брзини
Преден менувач: Shimano FD-TY510
Заден менувач: Shimano ALIVIO RD-T4000
Prenos: 48/38/28T
Кочници: алуминиумски в-брејк
Гуми: 700×42
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Главини: Shimano HB-TX500/Shimano FH-TX500
Касета: Shimano CS-HG200 12-32T *24 брзини
Волан: алу. 680мм/31,8мм
Стем: алу. 90мм
Колче: алу. 31,6мм / 350мм

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, orkan