Nalini Road Wind Bib Tight
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Road Wind Bib Tight

Nalini Road Wind Bib Tight
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 8
8,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Зимски долен дел од дрес за велосипедизам, од италијанската компанија НАЛИНИ.
Во долниот дел, во делот над листовите, поставени се рефлектирачки додатоци, за поголема видливост/безбедност при возењето во есенските/зимските денови, кои се пократки, потемни...

Сите логоа исто така се рефлектирачки.

Ова е дрес со ергономски крој, со термален материјал и водоодбивен третман во предниот дел, вклучувајќи го делот и над колената. Водоодбивен третман е направен и во заднио дел, кој е комфорно растеглив, а за дополнителен комфор, шевовите при шиењето се направени да се „мазни“ со цел да се минимизира секоја неудобност поради можно триење при движењето. 

Се препорачува да се користи при температури: -2° до 8°.

Отпорност на ветер: 5/5
Водоодбивност: 3/5
Дишливост: 4/5
Термална изолација: 5/5
Еластичност: 3/5

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, road wind