Black Diamond Stance
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Stance

Black Diamond Stance
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
3,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одличен модел, за сестрана употреба - кога ви е потребна ракавица со 5 прсти, а со фина термоизолација и многу мал волумен кога се спакувани!

Температурен опсег: -9/4 °C
Тежина (просечна): 85 грама/пар

Независно дали ви треба дополнителен топол пар ракавици при некое искачување на планина во студени услови, или пак ви треба примарна ракавица при прошетка во ски центарот или во градот - овој модел треба да е Вашиот избор!

Конструкција: Ултралајт Пертекс Енуренс материјал, со додаток на козја кожа кај дланката, за дополнителен добар грип и воопшто издржливост.
Термоизолационен материјал: 133-грамски ПримаЛофт Голд - од двете страни на дланката!

Ракавиците доаѓаат со своја мини торбичка во која може да ви бидат спакувани кога не се користат или при транспорт во ранец...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, stance