Elite Sterzo Smart
Кошничката е празна!
Најпродавани

Elite Sterzo Smart

Elite Sterzo Smart
Бренд: Elite
Код на производот: Elite
Достапност: 4
5,100ден.
 
   - ИЛИ -   

Смарт управувач за тренажери - про возење на Звифт.

Ова е електронска, управувачка плоча, која е дел од екосистемот на аксесоари за интерактивни тренажери на Елит, со која се доживува возењето во виртуелниот свет на Звифт, на едно сосема ново, многу поинтерактивно ниво!

Sterzo Smart се побрзува безжично со Звифт апликацијата, преку блутут и преку него се споделува вртењето на предното тркало при движењето. Со тоа се добива многу полична контрола на аватарот на екранот, при трките со другите возачи, при позиционирање за заветрина итн.

Поставувањето е едноставно
Предното тркали се поставува на тој начин што плочата е свртена кон напред со шилестиот врв нагоре. Од левата страна на тркалото, во горниот дел на плочата, треба да биде видлива ЛЕД, сина светлина.

Плочата е компатибилна со гуми со ширина до 56мм и таа е дизајнирана на тој начин, што се добива најголема стабилност при користењето на тренажерот, а од друга страна пак - максимална слобода на вртењето на предното тркало, со до 34 степени ротација. 

За максимални перформанси, се препорачива да се користи Тренинг подлогата на Елит.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: elite, smart, sterzo, interactive