Кошничката е празна!
Најпродавани

Limar Air Star

Limar Air Star
Бренд: Limar
Код на производот: limar
Достапност: 6
7,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Шлем за друмски велосипедизам од италијанската компанија  - Лимар!
Модел од „аеро“ семејството на Лимар!

Освежен и посебен дизајн за аеродинамични перформанси со одличен фит и комфор!
Со 19 вентилациони канали, кои се така спроведени да овозможуваат подобрено чувство на свежина внатре во шлемот.
Системот за подесување овозможува хоризонтално и вертикално подесување и ги поставува гуртните во позиција за совршен фитинг.

Технологија: In-mould triple shell
Систем за затегнување: „натпреварувачки“
Перничиња: антиалергиски третирани и можат да се вадат за да се перат
Во пакетот е вклучено и задно светленце кое се поставува во системот/кругчето за затегнување
Фит: Про

Тежина (големина):
230 грама за М големина (53-57цм),
250 грама за Л големина (57-61цм)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: limar, air star