Кошничката е празна!
Најпродавани

Mund Explorer - Wool/Lycra

Mund Explorer - Wool/Lycra
Mund Explorer - Wool/Lycra Mund Explorer - Wool/Lycra
Бренд: Mund
Код на производот: mund
Достапност: 5
550ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Mund Explorer Co

Модел на термо чорапи со еластичен дел околу листовите - за нежна кожа или големи листови. 

Достапни се уште во 1 големинa:
ХЛ (46-49)

Во конструкцијата на овие чорапи со користење на „двојна“ плетка, овозможен е дополнителен комфор - посебно потребен на нерамен терен. Еластичниот појас во делот на стопалото пак помага во заштита од создавање на плускавци...

Температурен опсег: 0°C до -10°C

Главни влакна: Мерино волна, Ликра
Состав: 32% Merino wool, 32% Acrylic, 15% Polyester, 11% Lycra®, 10% Polyamide

Дел од карактеристиките: „мазни“ шевови; ексклузивна технологија во горниот дел над стопалото, со која се овозможува посебно суво и свежо чувство; дополнителен комфор под стопалото... 

Препораки за негување: да не се пегла, суши, да не се користат средства за избелување, да се пере на 30°C

***
За компанијата
МУНД

Оваа компанија потекнува од планинските предели на Сиера де ла Деманда (Бургос, Шпанија). Фабриката се наоѓа во градот Прадолуенго, чија текстилна традиција постои од 16-тиот век. 
Производството на МУНД претставува сплотено, вековко генерациско знаење од областа на текстилната инудстрија, надополнето со најнајпредните технологии и дизајни на денешницата.
Работата на компанијата се состои од комбинација на континуирано истражување на „паметни“ влакна и развој на иновативни дизајни - се’ со цел да се понуди најдобриот производ на заедницата која ги практикува планинските спортови.
Достапност, комфор, добробит! - Во МУНД веруваат дека планините и спортот треба да се достапни и посветени се во тоа да произведат висококвалитетен производ - по многу достапни цени! Тие сакаат да овозможат комфор и добробит секому кој ги сака планините, како што ги сакаат и тие...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: mund, explorer, lycra, wool