Кошничката е празна!
Најпродавани

Mund Trekking Winter - DryTex LTD

Mund Trekking Winter - DryTex LTD
Mund Trekking Winter - DryTex LTD Mund Trekking Winter - DryTex LTD Mund Trekking Winter - DryTex LTD
Бренд: Mund
Код на производот: mund
Достапност: 11
580ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Mund Winter Trekking Drytex LTD

Модел на термо чорапи, кои во својата конструкција имаат комбинација на првокласна Ritcher® волна и Drytex® материјал. Волната гарантира одлична мекост, како и совршено топлинско одржување, а ДрајТекс-от ја исфрла влагата кон надвор и го држи стопалото суво и топло. Неверојатен микс за комфор!

Достапни се во 4 големини:
С (34-37)
М (38-41)
Л (42-45)
ХЛ (46-49)

Овој модел на чорапи имаат и добра густина на материјалот, со што се овозможува како подобрено термо чувство, така и комфор и заштита од удар во чевлите...

Температурен опсег: до - 20°C
Сезона: зима
Препорачана активност: трекинг, прошетки во природа, планинарски тури

Главни влакна: Merino, Drytex® Thermical
Состав: 56% Drytex® Thermical, 24% Merino, 15% Polyamide, 5% Lycra®

Тежина: 100 грама/пар

Препораки за негување: да не се пегла, суши, да не се користат средства за избелување, да се пере на 30°C

***
За компанијата
МУНД

Оваа компанија потекнува од планинските предели на Сиера де ла Деманда (Бургос, Шпанија). Фабриката се наоѓа во градот Прадолуенго, чија текстилна традиција постои од 16-тиот век. 
Производството на МУНД претставува сплотено, вековко генерациско знаење од областа на текстилната инудстрија, надополнето со најнајпредните технологии и дизајни на денешницата.
Работата на компанијата се состои од комбинација на континуирано истражување на „паметни“ влакна и развој на иновативни дизајни - се’ со цел да се понуди најдобриот производ на заедницата која ги практикува планинските спортови.
Достапност, комфор, добробит! - Во МУНД веруваат дека планините и спортот треба да се достапни и посветени се во тоа да произведат висококвалитетен производ - по многу достапни цени! Тие сакаат да овозможат комфор и добробит секому кој ги сака планините, како што ги сакаат и тие...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: mund, winter, trekking, drytex