Black Diamond TreeLine Rain Shell
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond TreeLine Rain Shell

Black Diamond TreeLine Rain Shell
Black Diamond TreeLine Rain Shell Black Diamond TreeLine Rain Shell
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 6
7,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Со овој модел, прогласен за најдобра заштитничка „пролет/лето“ јакна од американското списание Аутсајд, компанијата Блек Дајмонд, користејќи ја својата докажана, водоотпорна, дишечка и отпорна на ветер мембрана, позната како БД.драј, нуди јакна која треба да ве заштити од силни, ненадејни врнежи од дожд додека уживате по планинските патеки. 

Во овој модел поточно, се користи целосно заштитничка, 2.5-слојна мембрана со параметри за водоотпорност/дишливост од 10000 соодветни единици.
 
Јакната дополнително е заштитена секако и со водоотпорен, централно поставен и по целата должина патент, а за подобра вентилација, од задната страна исто така е поставен и соодветен отвор за пасивен проток на воздух.
Дизајнот вклучува два џеба - соодветно поставени да имате лесен пристап до содржината во нив и покрај носењето на ранец, а капуљачата е компатибилна со кациги, а и лесно се подесува по големина. 
Јакната исто така може да се спакува во еден од џебовите, а така спакувана пак, може да се закачи со карабинер и на појасот за качување на пример или пак на ранецот од надворешна страна - за што постои соодветно поставена замка.
Просечна тежина: 254 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, treeline