Romet Jolene 7.2 Lady
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Jolene 7.2 Lady

Romet Jolene 7.2 Lady
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 3
34,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој модел во моментов е достапен само во големина М.
Одличен пред-сезонски попуст од 20%.

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Амортизер: SR Suntour XCE DS.
Тркало/ материјал на рам: 27,5" / alu 6061
Број на брзини: 24
Преден шифтер: Shimano ST-EF505 3sp
Заден шифтер: Shimano ST-EF505 8sp - 24 брзини
Преден менувач: Shimano Tourney FD-TY700
Заден менувач: Shimano ACERA RD-M360
Пренос: Shimano Tourney TY-301, однос: 42/34/24T, курбла: 170мм
Предна и задна кочница: Shimano BL-MT200/BR-MT200, хидраулична диск кочница
Преден и заден ротор: Shimano SM-RT10 centerlock 160мм
Гуми: Michelin Country Racer 27,5×2,1
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Предна главина: Shimano Tourney HB-TX505
Задна главина: Shimano Tourney FH-TX505
Касета: Shimano CS-HG31-8, однос: 11-34T

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, jolene