Conti. GP 5000 25x622
Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. GP 5000 25x622

Conti. GP 5000 25x622
Бренд: Continental
Код на производот: continental
Достапност: 10
4,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Рачно изработена во Германија - најдобрата сенаменска гума, сега веќе изработена на сосема ново, повисоко ниво!
Возете побрзо, покомфорно и со подобрена отпорност од дупнување - направена да Ве направи да бидете подобри!

Боја: Црна со кафеава страна

Уникатниот состав на плетката, кој специјално се изработува само во Германија - донесе револуција во велосипедизмот.
Легендарната BlackChili компонента нуди најдобар баланс помеѓу одличен грип и намалено триење при движењето! Редовните победи на тестовите, ги потврдуваат мерливите и забележливите предности кои ги добива возачот!

Во составот на гумата е инкорпорирана и Актив Комфорт технологијата - уште еден револуциониерен пристап во велосипедизмот, како што кажува и самото име, фокусиран да Ви понуди „мазно“ возење со апсорбирање на вибрациите.

За одличниот грип, дополнително помага и специфичната микро-профилна структура на рамото на оваа гума, со што се овозможува неверојатно прецизно и контролирано вртење во кривини.

Докажаниот „Вектран Брејкер“ пак, кој претставува синтетички произведено, високо технолошко влакно, е екстремно отпорно на износување, а е со минимална тежина!

Гума која сите ја посакуваме!

Ширина: 25мм
Притисок: 6.5-8.5 бари
Тежина: 225 грама
ТПИ: 3/330

Видео посветено на процесот на изработка на оваа гума:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, grand prix, 5000