Julbo Rush Reactiv 1-3
Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Rush Reactiv 1-3

Julbo Rush Reactiv 1-3
Julbo Rush Reactiv 1-3 Julbo Rush Reactiv 1-3 Julbo Rush Reactiv 1-3
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 1
12,900ден.
 
   - ИЛИ -   

RUSH е модел кој нуди бескомпромисни перформанси - како одговор на барањата на велосипедистите, како и други „ендуренс“ спортови во кои има брзина. Совршено вентилираната леќа е дизајнирана да овозможи максимален страничен и вертикален поглед - за непопречена прегледност во секоја позиција. Flex3 страничниот дел од рамката овозможува супериорна подесливост - за целосен грип и комфор и е компатибилна со сите типови на шлемови.

Клучен детал за овој модел:

Овој модел доаѓа со „Реактив“ леќа на Жулбо, која во зависност од надворешната светлина се осветлува или затемнува самата, овозможувајќи оптимална заштита. Овој пар наочари може да се користи и при послаба светлина, на пример за заштита од инсекти при возење велосипед или трчање, но исто така и во сред ден, дури и при најсилно сончев ден!
Ниво на заштита: 1-3

Други детали:

- Флексибилен, шок-апсорбирачки вметок во делот над носот
- Специјалните додатоци над носот се подесливи во секој правец и очилата со тоа одговараат на секој тип/форма на нос и овозможуваат одличен фат во секакви услови,
- Страничниот дел од рамката е подеслив во 3 правци (странично, вертикално и во должина) со 3 специфични подесливи делови (страниците, аголот и делот над/зад ушите). Бескрајна подесливост за одличен грип и комфор, со компатибилност со сите шлемови на пазарот,
- Целосна вентилација: структурата на очилата е со голема можност за вентилација, со што се овозможува целосна циркулација на воздухот и се спречува замаглување,
- Во страничниот дел од рамката се користи ексклузивен мек/комфорен материјал, кој не се закачува/лепи на косата, а нуди совршен грип и комфор,
- Панорамски поглед: широката површина на леќата овозможува максимална прегледност во сите правци,
- Целосна покриеност: максимална заштита од Сонцето во екстремни услови.

Тежина: 38 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, rush, reactiv