Grivel Stealth
Кошничката е празна!
Најпродавани

Grivel Stealth

Grivel Stealth
Grivel Stealth Grivel Stealth Grivel Stealth
Бренд: Grivel
Код на производот: grivel
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Сестран, многу лесен модел: за алпинизам и планинарење, со одлична вентилација и иновативен дизајн.

Стелт моделот на италијанската компанија Гривел е модерен концепт, кој ќе одговори на сечии потреби: поликарбонатниот, горен слој заштитува од пенетрација, а експандираниот полистирен, кој е внатрешниот слој - го апсорбира ударот. Моделот нуди одлична заштита како од горниот дел, така и од страничните делови, а има и 4 држачи за челна лампа.

Намена за: алпинизам, качување на карпа, планинарење
Сертификати: ЦЕ ЕН 12492, УИАА 106
Тежина: 198 грама
Големина: 53-61цм


Познатиот алпинисти, Ерве Бармас, за Стелт вели:
„Дизајнот е како кристалите на Мон блан. Подесувачкиот систем е напреден, а тежината - неосетна. Овој шлем станува дел од качувачот и немојте да се изненадите ако си легнете со него на спиење, пред да ја исклучите челната лампа...“

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: grivel, stealth