Ale Quick blue
Кошничката е празна!
Најпродавани

Ale Quick blue

Ale Quick blue
Ale Quick blue Ale Quick blue Ale Quick blue Ale Quick blue
Бренд: Ale
Код на производот: ale
Достапност: 5
9,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов бренд во нашето портфолио - облека за велосипедизам од врвниот бренд, италијанската Але'!
На време за нашиот роденден :)
Одлична причина за 20% ПОПУСТ

Quick!

Ова не е стандарден велосипедски дрес. Овој модел е дизајниран да го покаже патот: поврзувајќи ги високите перформанси со сериозен комфор. Тој се истакнува пред другите модели, преку инкорпорираната, патентирана технологија "Quick Dry Frame" која е аплицирана на материјалот со цел да се канализира влагата/потта, да помогне во што побрзо сушење и да овозможи чувство на свежина. Со користење на Polygiene OdorCrunch - се гарантира неверојатна, долготрајна заштита на материјалот од примање мириси, како од телото, така и од опкружувањето. 

Фокусот на овој модел е во неговиот рејсинг фит, со што целосно се оди кон тоа да се помогне во „отклучувањето“ на најдобрите перформанси на возачот. Дизајнот и конструкцијата се целосно аеродинамично оптимизирани - во секој панел и детал на дресот. 

Тежина: 125гр
Препорачан температурен опсег: 20°/35°С

Состав
Главен материјал: 90% полиестер, 10% еластан
Ракави: 88% полиестер, 12% еластан 
Панел под ракави: 81% полиестер, 19% еластан

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: ale, quick