Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Millet High Route GTX
12,500ден.
Millet High Tour
8,300ден.
Millet Ikam
2,200ден.
Оптимизирано пребарување
  • Пол
Оптимизирано пребарување

Чевли за планинарење

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Спецификација: Материјал Водоодбивен надворешен материјал Schoeller K-Tech Водоотпорна мембрана: G..
16,800ден.
Моделот ќе биде достапен од 7ми декември. Материјал: Водоодбивна Первангер кожа 2.2-2.4мм Класа ..
17,800ден.
Материјал: Водоодбивна Нубук кожа со дебелина 2,2-2,4мм Водоотпорна мембрана: Gore-Tex Perfomance C..
13,900ден.
Средство (гел) за чистење на чевли. Начин на користење: ако чевлата е многу валкана, прво треба да ..
450ден.
Од овој модел имаме уште само една големина на залиха: 46! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! Материј..
9,900ден. 7,400ден.
Материјал : водоодбивен Schoeller K-Tech + најлон со голема издржливост. Мембрана : Gore-Tex Insula..
16,200ден.
Намена: технички пристап, виа-ферата Материјал : Водоодбивен микрофибер со дебелина 1,4-1,6мм Ме..
9,500ден.
Материјал: Водоодбивна кожа 1.6-1.8мм + Shoeller софтшел Класа на Горе-Текс изолација: Gore-Tex Per..
13,500ден.
Средство (спреј) кое ја подобрува водоотпорноста - на база на вода. Начин на користење: се прска ко..
550ден.
Карактеристики: Mатеријал: Водоодбивна кожа со дебелина 1,6-1,8мм и најлонска мрежа Заштитна ..
6,400ден.
Материјал Водоодбивна кожа 1,6-1,8mm и полиестер Анатомска влошка Natural shape Ѓон Asolo/Vibram N..
8,400ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големинa: 36 2/3! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! Каракт..
7,900ден. 5,900ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: 45 и 46! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! Специ..
7,900ден. 5,900ден.
Намена: технички пристап, виа-ферата... Материјал : Водоодбивна кожа со дебелина 1,6-1,8мм Мембр..
8,500ден.
Материјал : Водоодбивен Schoeller K-Tech + кожа 1,6-1,8мм Класа на Горе-Текс изолација : Gore-Tex P..
11,800ден.
Материјал : Водоодбивен Schoeller K-Tech + кожа 1,6-1,8мм Класа на Горе-Текс изолација : Gore-Tex P..
11,800ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: 43 1/3 и 43 2/3! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! ..
10,500ден. 7,880ден.
Материјал Водоодбивна кожа 1,6-1,8mm и полиестер Анатомска влошка Natural shape Ѓон Asolo/Vibram N..
8,400ден.
Од овој модел на зaлиха имаме уште само 1 големинa: 41 1/3! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!! Топла..
22,500ден. 16,900ден.
Издржлива, универзална и комфорна ниска чевла за планинарење од т.н. „серија за пристап“. Повеќе ..
7,200ден.
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Најновиот член од Грепон серијата: модерна, 4-сезон..
20,900ден.
Од овој модел останата е само уште една големина: 9 1/2 УК (44 ЕУР) Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! ..
18,900ден. 14,200ден.
Модел наменет за планинарење - брзо движење по стрмен терен. Користењето на нубук кожа и конструиран..
12,500ден.
Женска варијанта на High Tour GTX! Модел наменет за планинарење - брзо движење по стрмен терен. К..
12,500ден.
Ниска, кожна чевла со дишечка и водоотпорна GORE-TEX® мембрана Препорачано за: пристап, планинаре..
9,200ден.
Женски модел на ниска чевла за планинарење. Спецификација: Многу комфорен, компактен фит Прециз..
7,900ден.
Најдобра комбинација на чевла која има перформанси на патика за качување и комфор на класична планин..
7,900ден.
Женската верзија на моделот Rockway! Најдобра комбинација на чевла која има перформанси на патика..
7,900ден.
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Нов модел во „Тридент“ фамилијата на Millet! 3-сез..
8,400ден.
Ниска чевла за планинарење! Комфорна, издржлива и прецизна: за лесно качување, виа-ферата, брзо движ..
7,900ден.