Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Romet Grom 6S
17,300ден. 13,850ден.
Elite Novo Force
12,300ден.
Romet Rambler R9.3
29,000ден. 23,200ден.
Sigma Buster 300
2,500ден.

Ранци

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Сите ранци на БЦА имаат посебни оддели за поставување на опрема за лавинска безбедност, изолирани ка..
7,400ден.
Торба за подобар транспорт и лесно менаџирање на јажето, како и негова заштита да не биде во директе..
1,650ден.
За сериозни авантури - голема мобилност! Волумен: 24L Тежина: 768гр Материјали: 420d nylon, 420..
6,500ден.
Докажан модел низ многу години и во планински масиви во целиот свет – со нов дизајн! Негова специја..
6,250ден.
Торбичка за околу половина - со две комори за шише. Тежина: 220 грама ..
2,200ден.
Модерен, универзален ранец, дизајниран дa собере 17“ лаптоп. Активности Секојдневни активности, ..
6,100ден.
Женски модел: грб прилагоден на женско торзо. Целосно одвоен од грбот со мрежа. Ранче со „средна..
6,900ден.
Женскиот модел на Маунт Шаста! Имате потреба за независност во период од повеќенеделно планинарењ..
15,400ден.
Имате потреба за независност во период од повеќенеделно планинарење? Овој модел е специјално дизајни..
16,600ден.
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Пролајтер серијата е специјален член на Експерт кол..
4,600ден.
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Дизајнерите на овој модел своето внимание посебно г..
6,700ден.
Со цел да имате што подобро ски/борд искуство и слобода во фрирајдот, новиот дизајн на Стип 22 идеал..
7,500ден.
Испробана и доверлива класика. Овогодинешната верзија на Туринг 30 со својата „слим“ изведба, ќе ги ..
5,900ден.
Ранец за сериозни алпинистички авантури, но и за секојдневни урбани активности. Материјалите кои се..
4,600ден.
Tестирано и препорачано од Водичите од Шамони. Овој модел е основен избор за брзи, планинарски тури..
5,900ден.
Женски крој/модел на Ubic 40. Посебна конструкција која одговара на женското тело! За време н..
7,900ден.
UBIC серијата на ранци на Millet сe најпродаваните модели на ранци кај нас! Многу практични модели с..
10,900ден.
Женска верзија на најпродаваниот модел на планинарски ранец на Millet! Овој модел е еден од најпр..
10,900ден.
Овој модел е еден од најпродаваните на Millet - подготвен со детали корисни како за негово користење..
11,500ден.
Волумен: 30Л Тежина: 950гр ..
7,400ден.
Волумен: 40Л Тежина: 1.02 кг   ..
7,900ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина! Одлична цена со 40% ПОПУСТ!!! Оваа торба е н..
7,900ден. 4,740ден.
Ранче со „средна“ големина, погодно за планинарење на секаков терен и прошетки. Волуменот и т.н. „Сп..
4,900ден.
Женски модел - ранец прилагоден на женското торзо. Ранче со „средна“ големина, погодно за планина..
4,900ден.
Ранец за лесни тури во природа, но и за секојдневни, урбани активности. Ова е нејуниверзалниот модел..
3,700ден.
Ранец за лесни тури во природа, но и за секојдневни, урбани активности. Ова е нејуниверзалниот модел..
3,700ден.
Ранец за лесни тури во природа, но и за секојдневни, урбани активности. Ова е нејуниверзалниот модел..
3,700ден.
Материјали: 100 % PES 210 D ripstop + 100 % PES 600 D + најлон ликра, PU заштита, Ripstop текстура, ..
4,200ден.
Материјали: 100 % nylon 420 D + 100 % PES 600 D, PU coating, YKK Тежина: 1.35 kg Волумен: 40 l Оп..
6,300ден.