Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Millet High Route GTX
12,500ден.
Millet High Tour
8,300ден.
Bianchi Freccia Celeste 105 11s
123,000ден. 92,250ден.
Bianchi Camaleonte C-Sport
41,000ден. 30,750ден.
Millet Ikam
2,200ден.

Опрема за качување

Оптимизирано пребарување

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Торба за подобар транспорт и лесно менаџирање на јажето, како и негова заштита да не биде во директе..
1,650ден.
Одличен комплет за обезбедување при качување на мраз, алпинистички насоки и качување во традиционале..
1,650ден.
Магнезиум во прав - 100грама. Од производителот: Our white chalk is specifically blended for c..
330ден.
Магнезиум во прав - 300грама. Од производителот: Our white chalk is specifically blended for c..
620ден.
Коцка магнезиум 56гр. Од производителот: Our white chalk is specifically blended for climbing ..
110ден.
Dynex гуртна Должина: 60цм Ширина: 10мм Тежина: 19г Oд производителот: Keeping rope drag an..
590ден.
Најлонска гуртна - на залиха имаме само во жолта боја. Должина: 60цм Широчина: 18мм Тежина: 36г ..
390ден.
Алатка за обезбедување и абзелување. Тежина: 60 грама Дебелина на јаже со кое може да се работи: 7..
1,180ден.
Плочка за обезбедување (со авто-блок можност) и абзелување. Тежина: 88 грама Дебелина на јаже со к..
1,890ден.
Сет од плочка за обезбедување (модел ATC-XP) и карабинер со матица (модел Mini Pearabiner). Tежина:..
2,100ден.
Одлична цена со 23% ПОПУСТ!!! Алатка која овозможува поставување на Абалаков систем „од прва“! Ф..
1,860ден. 1,430ден.
Durable, comfortable and supremely adjustable workhorse, the Half Dome is built for the relentless p..
3,800ден.
Durable, comfortable and supremely adjustable workhorse, the Half Dome is built for the relentless p..
3,800ден.
Durable, comfortable and supremely adjustable workhorse, the Half Dome is built for the relentless p..
3,800ден.
Completely redesigned from the ground up, the Black Diamond Half Dome is the evolution of our most p..
3,800ден.
Сет на хексагонални чокови со големини од 4 до 10. Повеќе информации од производителот:   ..
5,800ден.
Моделот кој ја започна револуцијата на карабинерите со вратичка од жица. Тежина: 37гр Сила при з..
660ден.
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!! Торба за организирање и чување на клинови за мраз. Собира 6 клина ..
680ден. 475ден.
Карабинер за виа ферата Модел: Black Diamond Iron Cruiser Тежина: 98гр Сила при затворена врати..
1,350ден.
Сет за виа ферата! - Два Iron Cruiser карабинери кај кои вратичката лесно се отклучува и со една ра..
5,200ден.
Најпопуларниот појас на Black Diamond за широк спектар на активности во вертикалите!   ..
3,400ден.
Појас за качување Опис од производителот: An all-around harness that balances comfort, b..
3,400ден.
Јумар дизајниран за максимален грип дури и на подмрзнати, калливи или влажни јажиња! Овој модел е з..
4,700ден.
Јумар дизајниран за максимален грип дури и на подмрзнати, калливи или влажни јажиња! Овој модел е з..
4,700ден.
Чоковадач :) Oд производителот: Free fixed nuts, retrieve deeply buried cams and crack open a ..
830ден.
Најлесниот комплет на Black Diamond: HoodWire комплети со Dynex гуртна од 10мм/12цм! Тежина: 63гр..
1,180ден.
Карабинер со матица Отвор на вратичката :   21 mm Сила при отворена вратичка : &n..
780ден.
Уште само 1 комплет на залиха! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! Комплет од 2 Poistron карабинер и D..
830ден. 620ден.
Најпопуларниот женски појас на Black Diamond за широк спектар на активности во вертикалите!   ..
3,400ден.
Најголемиот карабинер со матица на Black Diamond. Одличен избор кога е потребен поголем простор/..
830ден.
Сет чокови од Black Diamond со големини 5-11 Од производителот: Stoppers No. 5-11 racked on a ..
4,500ден.
„Осмица“ - алатка за обезбедување/абзелување. Во моментов ја имаме достапна само во темно сина боја..
990ден.
Од овој модел имаме уште само 1 број на залиха: со должина од 13цм! Одлична цена со 30 % ПОПУСТ!!!!..
2,600ден. 1,820ден.
Револуционерен модел, идеален за долги насоки, алпинистички искачувања и други мисии каде е важно те..
5,800ден.
Патики за качување - многу комфорен и прецизен модел. ..
5,190ден. 3,900ден.
Патики за качување - многу комфорен и прецизен модел. ..
5,590ден. 4,200ден.
Од овој модел имаме уште само една големина на залиха: УК 7 (40 3/4 ЕУ)! Одлична цена со 35% ПОПУСТ..
6,850ден. 4,450ден.
Од овој модел имаме уште само 2 големини на залиха: 5 УК (38 ЕУ)  и 5.5 УК (38 3/4 ЕУ)! Одличн..
6,850ден. 4,450ден.
Патики за качување - со Зенит гумата, многу универзален и многу технички прецизен модел. ..
6,850ден. 5,140ден.
Најлепливата гума за патики на пазарот! Бореал ја користи единствено на два свои најтехнички модели ..
750ден.
Сет со 4-те големини на популарните торксови на DMM! Повеќе информации од производителот: ..
4,500ден.
Мултифункционален јумар кој може да се користи и за качување и за симнување по јажето. Ергономска -..
3,500ден.
Мултифункционален јумар кој може да се користи и за качување и за симнување по јажето. Ергономска -..
3,500ден.
Класичен јумар со ергономска, гумирана рачка. За лева рака. Тежина: 246 грама ..
2,800ден.
Карабинер со матица! Тежина: 55 грама Должина: 99мм Ширина: 60мм Отвор: 15.5мм Јачина на долга ..
680ден.
Комплет еластична гуртна за технички орудија со 2 карабинери со матица. Од производителот: - Mak..
2,700ден.
Flex плочки 160мм ..
660ден.
Класичен планинарски цепин со гумиран долен дел на рачката - за подобар фат. Тежина: 475гр. ..
5,500ден.
Дерези кои може да се користат на секој тип на чевла. ..
6,000ден.
Основен модел на дереза за класично планинарење, која може да се користи со чевли кои се наменети за..
6,000ден.