Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Millet High Route GTX
12,500ден.
Millet High Tour
8,300ден.
Bianchi Freccia Celeste 105 11s
123,000ден. 92,250ден.
Bianchi Camaleonte C-Sport
41,000ден. 30,750ден.
Millet Ikam
2,200ден.

Карабинери, комплети

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Одличен комплет за обезбедување при качување на мраз, алпинистички насоки и качување во традиционале..
1,650ден.
Комплет од два карабинери со вратички од жица и најлонска гуртна со ширина од 18мм. Сила на гуртн..
750ден.
Моделот кој ја започна револуцијата на карабинерите со вратичка од жица. Тежина: 37гр Сила при з..
660ден.
Карабинер за виа ферата Модел: Black Diamond Iron Cruiser Тежина: 98гр Сила при затворена врати..
1,350ден.
Најлесниот комплет на Black Diamond: HoodWire комплети со Dynex гуртна од 10мм/12цм! Тежина: 63гр..
1,180ден.
Карабинер со матица Отвор на вратичката :   21 mm Сила при отворена вратичка : &n..
780ден.
Сет од 6 комплети за 25% ПОПУСТ од редовната цена на комплетот!!! За комплетот: 2 Poistron караб..
4,980ден. 3,735ден.
Комплет од 2 Poistron карабинер и Dynex гуртна со ширина од 14мм. Сила на гуртната :   ..
830ден.
Најголемиот карабинер со матица на Black Diamond. Одличен избор кога е потребен поголем простор/..
830ден.
Карабинер со матица! Тежина: 55 грама Должина: 99мм Ширина: 60мм Отвор: 15.5мм Јачина на долга ..
680ден.
Карабинер со матица! Тежина: 78 грама Должина: 110мм Ширина: 72мм Отвор: 22мм Јачина на долга о..
680ден.
Карабинер со двојна вратичка! Со матица, но без матица :) Тежина: 84 грама Должина: 102мм Ширина:..
870ден.
Карабинер со двојна вратичка! Со матица, но без матица :) Тежина: 57 грама Должина: 101мм Ширина:..
790ден.
Карабинер со крива вратичка Сила: 24/8/7 kN ..
450ден.
Карабинер со права вратичка Сила: 24/8/7kN ..
450ден.
Алуминиумски карабинер со матица Тежина: 90 грама Отвор: 24мм Јачина на долга оска: 26 kN Јачина..
680ден.
Алуминиумски карабинер со матица Тежина: 90 грама Отвор: 24мм Јачина на долга оска: 26 kN Јачина..
680ден.
Челично карабинерче! Тежина: 84 грама Дијаметар: 8мм Јачина на долга оска: 25 kN Јачина на кратк..
180ден.
Алуминиумски карабинер со матица Тежина: 48 грама Отвор: 18мм Јачина на долга оска: 23 kN Јачина..
550ден.
Најлесниот алуминиумски карабинер на Рок Емпаер Тежина: 36 грама Отвор: 25мм Јачина на долга оска..
390ден.
Најлесниот алуминиумски карабинер на Рок Емпаер Тежина: 36 грама Отвор: 25мм Јачина на долга оска..
390ден.
Најлесниот алуминиумски карабинер на Рок Емпаер Тежина: 36 грама Отвор: 25мм Јачина на долга оска..
390ден.
Најлесниот алуминиумски карабинер на Рок Емпаер Тежина: 36 грама Отвор: 25мм Јачина на долга оска..
390ден.