Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Romet Grom 6S
17,300ден. 13,850ден.
Elite Novo Force
12,300ден.
Romet Rambler R9.3
29,000ден. 23,200ден.
Sigma Buster 300
2,500ден.

Цепини и дерези

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Лесни дерези од нерѓосувачки челик - идеални за планинари, скијачи... Компактни, со 10 запци, овозм..
8,900ден.
Комплет еластична гуртна за технички орудија со 2 карабинери со матица. Од производителот: - Mak..
2,700ден.
Flex плочки 160мм ..
660ден.
Класичен планинарски цепин со гумиран долен дел на рачката - за подобар фат. Тежина: 475гр. ..
5,500ден.
Дерези кои може да се користат на секој тип на чевла. ..
6,000ден.
Основен модел на дереза за класично планинарење, која може да се користи со чевли кои се наменети за..
6,000ден.
Моделот Г10 на Гривел, со класичен систем за прицврстување на чевлите. Може да се постави на било к..
7,400ден.
Полуавтоматски дерези До големина на чевла 46 Тежина: 820гр (со основата против снег) ..
7,400ден.
Aвтоматска дереза: наменета за чевли кои во задниот и предниот дел, над ѓонот имаат специјално подго..
9,500ден.
Полуавтоматска дереза: наменета за чевли кои во задниот дел, над ѓонот имаат специјално подготвен „з..
9,500ден.
Автоматска дереза! За чевли до број 47. Тежина на дерезите: 1095 грама Тежина на дерезите заедно ..
12,500ден.
Класичен модел на цепин. Тежина: 465 грама ..
4,150ден.
Од овој производ имаме уште само 1 број на залиха! Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!! Модел: Houte Ro..
7,900ден. 5,500ден.
Цепин за планинарење со благо закривување во долниот дел на рачката. Тежина: 480гр ..
4,700ден.
“Ran” е алатка која ќе ви помогне да не се пролизгувате на заснежен терен. Одличен избор за планинар..
1,800ден.
Valter плочки 190мм Можност да се носи и поголем број на чевла на дерезите! ..
660ден.
Долга гуртна за цепин ..
680ден.
Одличен избор за „обложување“ на острите врвови на дерезите и заштите на вашите ранци/торби при пату..
620ден.
Безбеден транспорт на Вашите дерези при патување. ..
1,150ден.
..
440ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само XL големина! Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!! Кога трчате, ..
1,390ден. 690ден.
Оптимална заштита при движење на заснежена и подмрзната подолга! Овој модел е дизајниран да овозмож..
790ден.