Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува
Millet High Route GTX
12,500ден.
Elite Iceberg 650ml
840ден.
Black Diamond Access Hoody
10,900ден. 8,170ден.
Black Diamond Distance Z 100cm
6,150ден. 4,600ден.

Машка облека

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Вековната загатка околу непредвидливите временски услови во високите планини е конечно решена! Овој..
10,900ден. 8,170ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само M, L и XL големини! Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!! Супер ..
8,600ден. 6,000ден.
Од овој модел ни се останати уште само L и XL големини! Ограничени количини сo 30% ПОПУСТ!!! Суп..
16,900ден. 11,800ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само XL и XXL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! Тестира..
3,700ден. 2,960ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само М големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! Основен слој! ..
2,700ден. 2,160ден.
Техничка плетка според најновиот развој на изработка на материјали. Подобрено сушење и отстранува..
2,700ден.
All-weather protective pant for high-mountain activities in GORE-TEX® 2L Zenith laminate ..
14,700ден.
Ова е најуниверзалната јакна од серијата за планинарење на Millet - со одлична цена за перформансите..
8,500ден.
Модел кој овозможува одлична заштита во алпска/планинска средина - по одлична цена! Направен од мек..
7,300ден.
Лесна изолација за спортски активности! Dual Tech™ конструкцијата овозможува комфор и лесно движење..
4,300ден.
Од овој модел ни е останат уште само еден број во XXL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! ..
5,500ден. 4,400ден.
Панталона со дишечки материјал и спортски фит, дизајнирана за зимски планински авантури. Отпорна на ..
8,300ден.
Од овој модел имаме уште само XL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!   Овој модел е од..
20,900ден. 16,700ден.
Овој основен слој со POLARTEC® POWER GRID LIGHT™ материјал, ќе биде полн погодок за секој вљубеник в..
2,400ден.
За спортски активности и секојдневие, оваа маичка со своите материјали овозможува добро пренесување ..
2,100ден.
Полар со Technostretch конструкција. За планински спортови во текот на целата година. Тежина: 35..
4,300ден.
Полар со Technostretch конструкција. За планински спортови во текот на целата година. Тежина: 35..
4,800ден.
За акции каде што лесната заштита е примарна! Овој модел со својот материјл, DRYEDGE™ 2.5L STRETCH, ..
11,900ден.
Маичка - основен слој со двојна плетка за брз пренос на влага/пот - посветена за вертикалниот свет. ..
2,900ден.
Од ексклузивната „Трилогија“ серија на Мillet! Ергономски дизајн со специјален шев кој не ја ирит..
4,900ден.
Наменето за: планинарење Детали: -„Раглан“ ракави за поголема слобода при движењето; -Мек, лес..
5,500ден.
Останата е само уште една - во L големина! По одлична цена - со 40% ПОПУСТ!   DESCRIPT..
12,700ден. 7,620ден.
Останата е само уште една - во L големина! По одлична цена - со 40% ПОПУСТ!   DESCRIPT..
9,500ден. 5,700ден.
DESCRIPTION: Don’t want to break the bank but want to stay warm and dry? The Phinney insulate..
9,900ден. 5,940ден.
DESCRIPTION: Don’t want to break the bank but want to stay warm and dry? The Phinney insulate..
9,900ден. 5,940ден.
DESCRIPTION: Don’t want to break the bank but want to stay warm and dry? The Phinney insulate..
9,900ден. 5,940ден.
Панталони за ски и сноуборд. Од производителот: A relaxed fit with aggressive style, the Omak ..
8,900ден. 5,300ден.
Од овој модел на софтшел, на залиха имаме уште само Ѕ и М големина. Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! ..
6,700ден. 5,360ден.
Материјал: 100 % PES, „полар“ Комфорен полар со одличен фит, кој го задржува термалниот комфор н..
2,900ден.
Материјал: 100 % PES, „полар“ Комфорен полар со одличен фит, кој го задржува термалниот комфор н..
2,900ден.
Панталони кои благодарение на техничките параметри се погодни за практикување на сите зимски спортов..
7,700ден.
Повеќенемански полар изработен од материјали кои имаат одлични квалитети за прераспределба на в..
2,300ден.
Повеќенаменска маица од материјали кои имат одлични апсорбциски квалитети. Материјали: 100%..
1,400ден.
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големинa: XXL! Одлчична цена со 20% ПОПУСТ!!! Софтшел ..
3,500ден. 2,800ден.
Trimm Tux Материјали: 100 % Nylon Taslon 196 T, 100% PES, Triguard membrane Водоотпорност: 8..
6,500ден.