Кошничката е празна!

Grivel

Преглед: Листа / Табела
Приказ:
Подреди по:
Grivel A&D left
Мултифункционален јумар кој може да се користи и за качување и за симнување по јажето. Ергономска -..
3,500ден.
Grivel A&D right
Мултифункционален јумар кој може да се користи и за качување и за симнување по јажето. Ергономска -..
3,500ден.
Grivel A1 left
Класичен јумар со ергономска, гумирана рачка. За лева рака. Тежина: 246 грама ..
2,800ден.
Grivel Alpha K1N
Овој компактен, лесен издржлив карабинер на Гривел е со Д-форма. Тежина: 56 грама Должина/ширина..
700ден.
Grivel Double Spring
Комплет еластична гуртна за технички орудија со 2 карабинери со матица. Од производителот: - Mak..
2,700ден.
Grivel Flex bar
Flex плочки 160мм ..
660ден.
Grivel G1 Plus
Класичен планинарски цепин со гумиран долен дел на рачката - за подобар фат. Тежина: 475гр. ..
5,900ден.
Grivel G1 класични
Дерези со 10 запци, погодни за почетници, но и за било кој - кој има потреба од дерези за поминување..
6,200ден.
Grivel G1 полуавтоматски
Дерези со 10 запци, погодни за почетници, но и за било кој - кој има потреба од дерези за поминување..
6,200ден.
Grivel G10 класични
Дерези со 10 запци, погодни како за почетници, така и за редовни уживатели во планините! Г10 е мо..
7,400ден.
Grivel G10 полуавтоматски
Дерези со 10 запци, погодни како за почетници, така и за редовни уживатели во планините! Г10 е мо..
7,400ден.
Grivel G12 автоматски
Докажани дерези со 12 запци, за било какви авантури во планините! Г12 е „Кралот на дерезите“ - де..
9,850ден.
Grivel G12 класични
Докажани дерези со 12 запци, за било какви авантури во планините! Г12 е „Кралот на дерезите“ - де..
9,850ден.
Grivel G12 полуавтоматска
Докажани дерези со 12 запци, за било какви авантури во планините! Г12 е „Кралот на дерезите“ - де..
9,850ден.
Grivel G14 автоматска
Автоматска дереза! За чевли до број 47. Тежина на дерезите: 1095 грама Тежина на дерезите заедно ..
13,200ден.
Grivel G20 plus
Ултре лесен модел за качување на мраз и мешан терен! Г20 е револуционерен, ултра-лесен модел на д..
13,200ден.
Grivel GZero
Класичен модел на цепин. Тежина: 465 грама ..
4,400ден.
Grivel HMS Mega K6N
Овој ХМС карабинер на Гривел е произведен од 7075 алуминиум - за најдобар однос помеѓу тежина, сила ..
700ден.
Grivel Houte Route
Од овој производ имаме уште само 1 број на залиха! Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!! Модел: Houte Ro..
7,900ден. 5,500ден.
Grivel Master Pro
Популарната алатка за обезбедување и абзелување на италијанската компанија Гривел: Мастер Про! Ов..
1,500ден.
Grivel Mountain Runner 12
Mountain Runner 12 e ранец за планинско трчање од италијанската компанија Гривел, со комфорен фит и ..
5,400ден.
Grivel Nepal S.A.
Цепин за планинарење со благо закривување во долниот дел на рачката. Тежина: 480гр ..
5,000ден.
Grivel Ran
“Ran” е алатка која ќе ви помогне да не се пролизгувате на заснежен терен. Одличен избор за планинар..
1,800ден.
Grivel Valter bar
Valter плочки 190мм Можност да се носи и поголем број на чевла на дерезите! ..
660ден.
Grivel долга гуртна
Долга гуртна за цепин ..
680ден.
Grivel круна за дерези
Одличен избор за „обложување“ на острите врвови на дерезите и заштите на вашите ранци/торби при пату..
620ден.
Grivel торбичка за дерези
Безбеден транспорт на Вашите дерези при патување. ..
1,250ден.
Grivel штитник за цепин
..
440ден.