Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Soloist

Black Diamond Soloist
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
5,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Тежина за пар :   235 грама
Температурен опсег :   -26/-9 ºC


Одличен избор за техничко алпинистичко искачување во студено време: комбинација на BDry™ водоотпорната мембрана и PrimaLoft поставата за топлинска изолација која по потреба може и да се вади. Во потопли денови може да се користи и само навлаката со мембраната, а во постудени денови, поставата многу лесно се става во ракавицата, а материјалот дава топлина и во влажни услови. Козјата кожа во делот на дланката е зајакната со кевлар сошивања и ја штити ракавицата при качување на каменест дел или при абзелување.

Спецификација:
100% водоопотрна BDry мембрана со постава која може да се вади
Лесна и отпорна на абразија горна постава од Pertex® Shield материјал кој е растеглив во сите правци
Постава од 170 грамски PrimaLoft Gold материјал во задниот дел од раката и 133 грамски PrimaLoft Gold материјал во делот на дланката
Козја кожа во горниот дел над дланката зајакнат со кевлар сошивање

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Soloist