Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Spot 200lm

Black Diamond Spot 200lm
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
2,850ден.
2,080ден.
 
   - ИЛИ -   

Најпопуларниот модел на челна лампа за широк спектар на активности во ноќни услови, сега уште помоќна со 200 лумени и во водоотпорно куќиште.

Со новата PowerTap технологија, на многу брз и едноставен начин е овозможено подесување на потребната светлина, вклучувањето на црвното осветлување за работа во кампот или шаторот е директно, без поминување на неколку циклуси на осветлување, а задржани се секако и основните функции како „заклучување“, со што се заштитува лампата од несакано вклучување и заштеда на батерии, како и покажувач на искористеноста на батериите.

-Лампата сега има една TriplePower диода, една SinglePower бела диода и една SinglePower црвена диода и максимални 200 лумени,
-PowerTap технологија која овозможува брза транзиција од макисмалната јачина до последната користена јачина,
-Директно вклучување на црвената диода,
-Одлично смислено и мало куќиште во кое се користат три ААА батерии и во кое има и покажувач на нивото на нивна искористеност,
-Сетинзи: целосна јачина на посилната и послабата диода, нивно намалување со димер до потребна јачина, функција на трепкање, црвена диода, заклучување...
-IPX8 класа: водоотпорна лампа која е тестирана дека работи до 1,1 метар во период од 30 минути. Ако се потопи во вода, во нејзе може да влезе вода, но таа продолжува да работи и потоа би требало да биде оставена да се исуши целосно.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Spot