Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Shiva

Black Diamond Shiva
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
32,900ден.
19,700ден.

Достапни опции


* Mondo големини:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само 2 големини: Мондо 24 и 25!
Одлична цена со 40% ПОПУСТ!!!

Повеќе инфо од производителот:

Our women's-specific freeride boot, the redesigned Black Diamond Shiva brings alpine-style performance to female rippers who are as dedicated to inbounds turns at Jay Peak as they are to Jackson Hole's backcountry boot packs. Now using our new Women's Power Fit Light liner, this powerful, versatile boot is warmer, more comfortable and better fitting than its predecessor. The Shiva includes alpine sole blocks, and is compatible with AT sole blocks with integrated tech inserts.

  • Women's-specific liner construction, spoiler and flex
  • Triax Pro Frame with Flex 100 and 20 degrees of resistance-free touring motion
  • New thermoformable Women's Power Fit Light Liner features a 3:1 Freeride Series Boa closure system, aerogel-insulated strobel base and articulating zones for touring comfort
  • Equipped with BD Alpine Sole Blocks and compatible with BD AT Sole Blocks with integrated tech inserts (sold separately)
# Buckles :   4
 
Flex Index :   100
 
Sole Blocks :   Alpine
 
Frame Technology :   Triax-Performance
 
Boot Liner :   Women's Power Fit Light (Thermoformable)
 
Weight Per Pair :   3.8 kg/8 lb 6 oz (size 27)
 
Series :   AT Power
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Shiva