Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond ATC-Guide

Black Diamond ATC-Guide
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 14
1,890ден.

Достапни опции


* Боја:

 
   - ИЛИ -   

Плочка за обезбедување (со авто-блок можност) и абзелување.
Тежина: 88 грама
Дебелина на јаже со кое може да се работи: 7.7мм - 11мм
 

Опис од производителот:

Our most versatile belay/rappel device, the Black Diamond ATC-Guide is now even lighter thanks to windows machined through the body. We also enlarged the auto-block release hole to accept a small carabiner. Multiple friction modes provide the optimal amount of stopping power when lowering or rappelling, and the device's guide mode lets you belay one or two seconding climbers off an anchor.

  • Multiple friction modes for belay and rappel
  • Machined windows through device for weight savings
  • Guide mode works with one or two climbers ascending or descending
  • Auto-block release hole enlarged to accept a small carabiner
  • Durable cable holds its shape and resists getting caught between ropes
  • Hot-forged construction
  • Handles ropes from 7.7 mm to 11 mm


Линк до страната на производителот: Black Diamond ATC-Guide


Видео за начинот на работа:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, ATC, Guide