Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Enforcer

Black Diamond Enforcer
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 3
9,700ден.
6,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме само уште L големина!!!

Ви го нудиме по одлична цена со 35% Попуст!!!

Модел кој е креиран за качување на мраз - максимална топлина, изржливост и заштита.

Температурен опсег :   -17/-1 степени Целзиусови

Тежина за пар :   248 грама

Во канадските Роки планини, бесконечните можности за качување на мраз секогаш се пропратени и со многу ниски температури - а овој модел може да се справи и со двете работи. Со своите GORE-TEX® водоотпорна мембрана и 170 грамскиот PrimaLoft® One слој за топлинска изолација, Енфорсер овозможува комплетна топлина и заштита, при тоа задржувајќи ја издржливоста и кројот посебно направен за качување на мраз. Долг крој кој штити од навлегување на навеви на снег во ракавите и рацете и дополнителна EVA заштите во делот над прстите од ударите во мразот.

Спецификација:
100% водоотпорна и дишечка GORE-TEX® мембрана со XCR Product технологијата
Фиксна постава од 170 грамски PrimaLoft® One материјалот
Козја кожа во делот на дланката со кевлар шиење
EVA заштита во делот над прстите - за заштите од удари во мразот
Крој кој на ракавицата и дава одличен фат за држење на цепин и комфорен и сигурен грип со прстите

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Enforcer