Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond StormWeight (Windstopper)

Black Diamond StormWeight (Windstopper)
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
3,300ден.
2,150ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој модел го имаме уште само во L големина!
Ви го нудиме по одлична цена со 35% ПОПУСТ!!!

 

Од производителот:
Tемпературен опсег : -4/4 °C
Тежина за пар : 64 грама, (големина M)

Направена од 100% отпорниот материјал на ветер, Gore WindStopper® - за целосна заштита, оваа ракавица е одличен избор за планинарење, турно скијање или качување во ветровити планински услови. Мекиот надворешен поларест дел, работи заедно со поставениот внатрешен дел, за што подобро исфрлање на влагата/потта кон надвор, а
Pittards® козјата кожа во делот на дланката и врвовите на прстите дава солиден и издрлжив грип/фат за штеките, јажињата или цепините.

Материјали:
100% отпорен на ветер Gore WindStopper®

Козја кожа во делот на дланката - со кевлар шиење

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, StormWeight, Windstopper