Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Astro 250 white

Black Diamond Astro 250 white
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
1,350ден.
 
   - ИЛИ -   

Компактна и моќна челна лампа – доволно мала за да се земе „за во секој случај“, но и доволно силна за да Ви помогне да се снајдете во непредвидениот абзел или во темната планинарска патека. Новата Астро 250 има ново, компактно куќиште, со нова оптичка ефикасност, која не само што дава посилна светлина со своите 250 лумени, туку исто така и штеди батерии.
Со можноста јачината на светлината да се намалува, како и постоењето на трепкачките функции, ова е лампа која целосно може да се приспособи на Вашите потреби, а куќиштето со својата водоотпорност ќе Ви овозможи да ја користите и во снежни и во дождливи услови.
Супер цена!

Основно:
Лумени:   250
Тежина со батерии:   81 грам
Макс осветлување:  
[На најголема јачина] 36 метри
[На најмала јачина] 3 метри
Батерии до:  
[На најголема јачина] 4.5 часа
[На најмала јачина] 200 часа
IPX класа :   IPX4
Батерии:   3 AAA (вклучени во пакетот)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, astro