Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Specialissima disc

Bianchi Specialissima disc
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
285,000ден.

Наскоро достапна во големина 53 и 55 во нашиот продажен центар, но секако, може да се порача и во друга соодветно потребна димензија.
Резервации и порачки: info@outdoor.mk

Целосно редизајнирана, Специалисимата на Бјанки го задржува карактерот на „олараундер“: велосипед кој ќе Ви помогне да прелетате преку ридските сегменти, но и да доминирате на рамните! 

Од секогаш - Специалисима била врвниот модел во палетата на Бјанки! Се’ до сега, овој модел беше целосно посветен на планинските етапи, со посебен фокус на најдобриот баланс помеѓу крутоста и тежината. Новата Специалисима ја задржува малата тежина и класичниот лик и покрај аеро деталите во нејзе или диск кочниците, но се поместува од категоријата на чист „брдски модел“, во категоријата на универзален тркачки модел.

Главни карактеристики:
Аеродинамика: Специалисимата прифати неколку аеро карактеристики од Олтрето, како на пример интеграцијата на вилушката, стегата за колчето, поагресивната предница, како и профилот на цевките.

АЦР интеграција: Сите кабли може да бидат интегрирани во воланот и рамот благодарение на АЦР системот на ФСА, со што се добива супериорен чист лик. Секако, можете да одберете дали сакате класичен волан и стем или итегриран Вижн Метрон систем. 

Односот на крутоста и тежината: Ова е главната карактеристика на Специалисимата, благодарение на што со нејзе со голема ефикасност се искачуваат и најстрмните планини, но и се реализираат силни спринтеви. Тежината на рамот, дизајниран за диск кочници, а со инкорпорирање и на уникатната Каунтервеил ултралесна технологија, достигнува 830 грама. 

Комфор и стабилност: 28-милиметарските гуми во комбинација со уникатната технологија со наслов Каунтервеил, овозможуваат апсорбирање на 80% од вибрациите со што, заштитувајќи го Вашето тело, се минимизира загуба на енергија. Со оваа технологија исто така се добива и одлична стабилност на велосипедот при брзи спустови, а токму во тие моменти пак, диск кочниците доаѓаат во израз, нудејќи неспоредлива кочна модулација и ефикасност во било какви временски услови.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bianchi, specialissima