Кошничката е празна!
Најпродавани

Gaerne Hurricane Carbon

Gaerne Hurricane Carbon
Gaerne Hurricane Carbon Gaerne Hurricane Carbon
Бренд: Gaerne
Код на производот: Gaerne
Достапност: 10
11,500ден.

Достапни опции


* EU број:

 
   - ИЛИ -   

Најновиот модел на Герне со карбонски ѓон и Боа систем – по одлична цена!

Ѓон од карбон: Тестиран од најдобрите професионални атлети, овој ѓон е највисокото достигнување од аспект на технологија, иновација и функционалност! Карбонот овозможува крутост и мала тежина, а плетката е таква да овозможува да биде многу отпорен на триење и износување. Профилот овозможува одличен фит и грип и брзо чистење на калта од патиките. Во делот на ѓонот под прстите има две позиции за поставување на крампони на Герне – за дополнителен грип на разнолик и каллив терен.

Систем на заврзување: една микро подесувачка „BOA L6“ сајла, направена од нерѓосувачки челик. Со вретење на системот за затегнување, сајлата рамномерно ја затегнува патиката на стопалото, без при тоа  да се издвојуваат одделни точки на стегање, а при тоа „заврзувањето“ се прави и многу лесно и брзо.

Заштитен дел околу зглобот: анатомска форма која нема да се деформира или ослабне и која овозможува најдорба стабилност и контрола за стопалото. Покрај тоа, од надворешна страна таа има рефлектирачки елементи кои служат за ваша безбедност – да бидете видени во услови на слаба светлина.

Влошка: ултралесна со одличен комфор и дишливост и која може да се замени по потреба.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Gaerne Hurricane Carbon