Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Fitz Roy Pants

Millet Fitz Roy Pants
Millet Fitz Roy Pants Millet Fitz Roy Pants Millet Fitz Roy Pants Millet Fitz Roy Pants
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
7,300ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Модел кој овозможува одлична заштита во алпска/планинска средина - по одлична цена!
Направен од мек и лесен DRYEDGE™ ALL WEATHER матреијал, кој штити и од износување/триење. Кога е спакуван во ранецот, не завзема многу простор и дава одлична заштита од невремиња кои би надошле за време на Вашите планински авантури. Регуларниот фит како приоритет го има комфорот и ергономскиот крој - за слобода при движењето. Делот околу половината е со ластик и фино стои под појас за качување, а делот над чевлите, лесно се подесува со користење на велкро/лепенки.

Препорачано за: пристап, планинарење

Спецификација:
Странични патенти по цела должина
Ластик во делот околу половината
1 заден џеб на патент
Лесно подесување за панталоните да се постават и затегнат над чевлите и дерезите.

Материјали
Dryedge™ All Weather 2L
Водоотпорност 10 000Mm
Дишливост 10 000 G/M²/24H
100% Polyamide

Тежина
500 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet fitz roy