Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Alpine Gaiters DryEdge

Millet Alpine Gaiters DryEdge
Millet Alpine Gaiters DryEdge Millet Alpine Gaiters DryEdge
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 8
3,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Висока камашна за заштита при качување на мраз, снег и мешан терен – во текот на целата година.

Намена:
планинарење и алпинизам

Спецификација:
Тесен, асиметричен крој кој одлично легнува околу стопалото
Целосно водоотпорна и дишечка мембрана
Избор на големини
Пластична гуртна за затегнување под чевлата

Материјали:
Мембрана DRYEDGE™
Nylon 420 D


Друго
Големини: М и Л
 

Тежина:
120 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Alpine Gaiters DryEdge