Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Ubic 30

Millet Ubic 30
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 5
7,400ден.
 
   - ИЛИ -   

Ова е одличен ранец за секакви активности во планините: планинарење, турно скијање итн. Во овој модел, Millet посебно се вложи во оптимизацијата на квалитетот на конструкцијата за што подобро балансирање на тежината/товарот. За време на развојот на овој модел, тој беше тестиран од прочуените планински водичи од Шамони. Неговата иновативна функционалност, овозможува користење во текот на целата година: разни системи за поставување/носење на секаква опрема за планински активности, атлетска ергономија, комфорни гуртни... Создаден за авантури!

Намена:
планинарење

Спецификација:
-Две гуртни/токи за затегнување на капата; гуртни за компресија
-Оддел на патент во долниот дел
-Преден џеб на патент, страничен еластичен џеб, страничен џеб на патен и 2 помали џеба на патент
 -Variloop System™ компатибилен за носење на широк спектар на опрема за планински спортови, надворешни носачи на опрема и гуртни во долниот дел кои исто така се носачи на опрема
-Поставени гуртни/прерамки кои можат да се регулираат за подобро поставување/налегнување на товарот; гуртна за одмор на рацете; поставен појас.

Материјали:
Ласерски крој
N 210 D 3 line Honey Comb
N 420 D HD Oxford / P 1200 D PES
Thermo-moulded Stretch Back / 3D Mesh

Друго:
Волумен: 30 литри
Позадина: FOAM LIGHTER BACK™ со висина на грб : 46 cm


Тежина:
1.18 килограми

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Ubic 30