Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Annapurna 75+15

Millet Annapurna 75+15
Бренд: Millet
Код на производот: millet
Достапност: 3
15,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Ранец со голем волумен за повеќедневни патувања или планински авантури во кои има потреба од повеќе опрема и облека. Неговата конструкција овозможува апсолутен комфор при носење и на големи тежини, а грбот се подесува по Ваша висина, на многу едноставен и брз начин. Материјалот кој се користи во контакт со грбот е комфорен, мек и дишечки, а е отпорен и во насобирањето на бактерии и миризби. Џебот кој е со волумен од 15Л може да се користи и како посебно мало ранче, во кое може да се стави камера, мапа, ужинка и слично – и да се замине во локално истражување. Во него исто така е сместена и прекривката за заштита од дожд на ранецот. Овој модел во својата конструкција користи комбинација на материјали кои го прават да биде отпорен на триење/износување при носење или транспорт, а исто така има и водоодбивен финиш кој го прави дополнително отпорен на прашини, снег, вода...

Препорачано за: планинарење

Спецификации:
Компактно тело со заштитничко - Rolling Closure™ затворање
Горниот џеб, кој е на 2 токи, по потреба може да се отстрани
Патент за пристап
2 странични џеба - растегливи и на патент, 1 преден џеб - исто така растеглив и на патент
Quick Axe™ држач за цепини и штеки, странични гуртни за затегнување и гуртни под долната комора за затегнување
Капата има 3 џеба на патент
Подесувачки гуртни на рамењата, гуртни за подесување на правецот на тежина, гуртни за одморање на рацете, гуртни околу половината со џеб на патент

Материјали
Ласерски крој
N 210 D R/S TPU
N 570 / 840 D Cordura®
N 1000 D Kodura
Foam Ariaprène® Back / 3D Mesh

Тежина
2,680 kg

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet annapurna 75+15