Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Steep 22

Millet Steep 22
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 5
7,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Со цел да имате што подобро ски/борд искуство и слобода во фрирајдот, новиот дизајн на Стип 22 идеално ја организира Вашата опрема за идеален комфор. Компактен ранец, со одлично лежење околу Вашиот грб и фат околу телото за што подобра контрола кога сте „во акција“. Супер опертивно искуство кога сте вон патеките и лесно ракување и кога имате ракавица на Вас.

Наменето за:
скијање/бордање, туринг

Деатли:
-Фрирајд тело/фит, затворања на патент;
-Оддел/џеб за опрема за спасување (сонда, лопата);
-130мм гуртни за скии и гуртни за борд;
-Гуртни за штеки и цепини;
-Џеб за резервоар за хидратација;
-Џеб на патент во гуртната околу половината;

Волумен: 22Л
Грб: 48цм
Тежина: 690гр

Материјали:
NYLON 210 D HONEYCOMB
POLYESTER 600 D

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet steep