Кошничката е празна!
Најпродавани

Gaerne Cosmo Red

Gaerne Cosmo Red
Бренд: Gaerne
Код на производот: Gaerne
Достапност: 4
5,900ден.
3,800ден.

Достапни опции


* EU број:

 
   - ИЛИ -   

Патики за планински велосипедизам - G. Cosmo
Произведени во Италија од Gaerne!

Од овој модел имаме уште само две големини на залиха: 44 и 46
Одлична цена со 35% ПОПУСТ!!!

Сите патики на Герне имаат одлични дишливи карактеристики.
Јазикот и влошката се перфорирани и нивната изработка овозможува дополнителен комфор.
Делот околу зглобот е специјално изработен и овозможува максимална стабилност и контрола.

Повеќе информации од производителот за основата на патиката:

Direct from the Research and Development Team at Gaerne comes the new “MTB 2DENSITY SOLE”. A new sole designed specifically for Mountain Bike use. The structure of the sole combines both nylon and fiberglass materials, making it durable, lightweight and thin. The tread has been designed to ensure maximum grip/stability and has an excellent resistance to varying types of terrain. Two removable front studs give this shoe improved traction in variable and muddy terrains.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Gaerne, Cosmo