Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Sempre Pro Carbon Centaur 11s

Bianchi Sempre Pro Carbon Centaur 11s
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност: 7
132,600ден.
106,000ден.

Достапни опции


* Друмски велосипеди - големини::

 
   - ИЛИ -   

Модел за 2018 година!
1700 евра за целосно карбон, про-тур друмско моделче!!!
Одлична цена за резервација - со 20% ПОПУСТ!

Контактирајте не’ веднаш: info@outdoor.mk

Спецификација:
Рам: Sempre Pro carbon monocoque
Вилушка: Bianchi Full Carbon
Гарнитура: Fsa Orbit C-40-ACB
Шифтери: Campagnolo Centaur Power Shift 11sp Ergopower (2х11)
Заден менувач: Campagnolo Centaur 11sp
Преден менувач: Campagnolo Centaur 11sp
Пренос: Fsa Omega MegaExo Compact 50x34T, должина на курбли: 170мм-44/53цм, 172.5мм-55/59цм, 175мм-60/63цм
Средна осовина: Fsa MegaExo BSA Bottom Bracket
Ланец: Kmc X11 EPT finish
Касета: Campagnolo Centaur UD 11sp 12-32T
Кочници:  Campagnolo Centaur (dual pivot F+R)
Тркала: Mavic Aksium
Гуми: Vittoria Zaffiro 700x25
Стем:  Reparto Corse Alloy 6061, рајз +/-7°, 1.1/8", должина: 90мм-50/53цм, 100мм-55цм, 110мм-57/59цм, 120мм-61цм
Волан:  Reparto Corse Compact, големини: 400мм-47/53цм, 420мм-55/59цм, 440мм-61цм
Колче: Reparto Corse AL6061
Седло:  Selle San Marco Era Start
Шишенце за вода: Celeste со Bianchi лого
Држач за бидон: алуминиум, црна боја

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Bianchi Sempre Pro