Кошничката е празна!
Најпродавани

BCA Tracker 2

BCA Tracker 2
Бренд: BCA
Код на производот: BCA
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
15,500ден.

Лавинскиот пребарувач „Трекер 2“ на БЦА е најбрзиот и најпрецизен лавински пребарувач на пазарот кој користи тројна антена, моментално прикажување на податоците и истиот многу лесен интерфејс кој го користи и моделот „Трекер ДТС“. Интуитивниот механички прекинувач за пребарување и трансмисија го прави овој уред едноставен за користење уште од моментот на вадење од кутијата. Вклучува Специјална програма и индикатори за пребарувања при затрупувања на повеќе луѓе.

Од производителот:

    -  Вкупна тежина (уред + 3ААА батерии): 255 грама
    -  Тежина на појасот за носење: 100 грама
    -  Димензии: 13.2 x 8.2 x 2.7 cm
    -  Брз процесор и едноставен интерфејс за користење
    -  Моментално прикажување на правец и растојание
    -  Силни црвени диоди
    -  Докажана издржливост
    -  Работи на 3 ААА алкални батерии
    -  Појасот за носење е вклучен во цената/пакетот
    -  Фреквенција: 457 kHz
    -  Траење на батериите: најмалку 1 час кога уредот е вклучен на пребарување по 200 часа користење како трансмитер. (околу 250 часа само како трансмитер или 50 часа како пребарувач)
    -  Опсег: 40 метри
    -  Гаранција: 5 години
    -  Составен и тестиран во САД
    -  Сертифициран дека е во согласност со нормите во Северна Америка и Европа.

Видео:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: BCA Tracker 2