Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Spillo Topazio

Bianchi Spillo Topazio
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност: 2
39,000ден.
31,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одлично опремен градски велосипед со одлична цена: 24 брзини, динамо за светло, амортизер под седиште, подесување на висина на волан, пумпа... Во елегантна мат бела боја.
Одберете и Вие - Бјанки!
Одберете и Вие - повеќе од 130 години италијанска пасија и традиција во велосипедизмот!

Рам: Spillo Man, хидроформиран алуминиум, 1.1/8" head tube, каблите одат во рамот
Вилушка: Bianchi Aluminium 1.1/8"
Гарнитура: 1.1/8" semi integrated
Шифтери: Shimano ST-EF51 3x8sp (24 брзини!!!)
Заден менувач: Shimano Acera RD-M360 8sp
Преден менувач: Shimano FD-M191 band type 31.8mm
Пренос: Shimano FC-M131 48/38/28T, должина на курбла 170mm
Средна осовина: Bsa 68-122mm
Ланец: Kmc Z72
Касета: Shimano CS-HG31 8sp, 11-32T
Кочници: V-Brake
Тркала: алуминиум двојноѕиден
Задна главина: Shimano алуминиум
Предна главина: Shimano DH-2N35-DL, алуминиум (со динамо!!!!)
Гума: Cst 700X38
Стем: за 1.1/8" headtube, должина 100мм (со подесување!!!)
Волан: алуминиум, должина 590мм
Колче: алуминиум 300/27.2мм (со амортизација)
Седло:  Selle Royal Ariel Man Gel
Педали: Xerama со алуминиум тело
Штендер: 24"28"CL-KA36 алуминиум (со подесување на висина)
Заден багажник:  алуминиум со стега
Предно светло: Basta Sprint led, 2.4w
Задно светло: Herrmans H-Vision
Пумпа: SKS Germany Rookie

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Bianchi Spillo Turchese