Кошничката е празна!
Најпродавани

BCA Float 17 Speed

BCA Float 17 Speed
Бренд: BCA
Код на производот: BCA
Достапност: 2
35,800ден.
 
   - ИЛИ -   

Овој модел ќе биде достапен од 25 ноември.

Ранец со воздушно перниче, со новиот Float 2.0 систем, кој е скоро 30 проценти помал и 15 проценти полесен од претходната верзија.
Во овој систем, боцата со воздух е во истиот оддел каде што е и перничето, со што се ослободува повеќе простор во самиот ранец, за носење доплнително потребна опрема или облека за ски турата.

Волумен: 17Л

Тежина:
2540 грама (целосен систем од ранец и цилиндер), 1380 грама (цел систем од ранец без цилиндер) и 1308 грама (само ранецот)

Материјали:
210 denier mini ripstop најлон со PU/слој (главен дел од ранецот)
420 denier mini ripstop најлон со PU/слој (делови кои најчесто се очекува да се износуваат)

Повеќе инфо:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bca float