Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini AIS Ventoux 2.0

Nalini AIS Ventoux 2.0
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 2
9,200ден.
4,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Висока, рејсинг серија на италијанската компанија Налини!

Од овој модел на залиха имаме уште само една големина: М и L!
Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!!


Произведен да го подобри вашето искуство при возењето, во него, стратешки се поставени материјали со различни карактеристики – со цел да се зголеми комфорот и поддршката на мускулите. Прерамките се мрежести и многу брзо ја превземаат потта од вашето тело, а во централниот дел на грбот има отвор – за уште поголем комфор. 
Моделот има „рејсинг“ крој и материјалот стои како впиен до вашата кожа, овозможувајќи со својата голема растегливост во сите правци, како и компресија – да ги стимулира вашите мускули. Овој модел е многу лесен и одлично дишечки, овозможувајќи лесно да се справите со вашите конкуренти во трките.
Дополнителни карактеристики: УВ заштита, силиконизирани делови на нозете за подобар грип, „Nalini Serie 2.7 m 8/100 Q-Skin“ перниче...

За перничето:
Модел специјално подготвен за повеќечасовни возења, кој успешно ги намалува вибрациите и ударите при возењето. Q-Skin технологијата користи сребрени јони со цел да се намали развојот на бактериите и да го зголеми чувството на свежина. Во перничето исто така има и био-керамички кристали со цел да се помогне во терморегулацијата на телото, да се подобри циркулацијата и да се подобри отстранувањето на вишокот млечни киселини. Перничето има одлична дишливост и одлично ја отстранува/превзема потта од вашето тело.

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, ventoux