Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Spot 325 octane

Black Diamond Spot 325 octane
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
2,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на најпродаваниот и наградуван модел на челна лампа на Black Diamond - сега веќе со 325 лумени!

Spot 325 – сега со уште покомпактен дизајн, апдејтуван интерфејс и подобрени леќи со кои се штеди и на батерија.
PowerTap™ технологијата овозможува моментално менување на програма на целосна или намалена моќност, а меморијата на осветлувањето овозможува да се вклучува и исклучува челната лампа на одредена посакувана моќност, без притоа да се вклучува прво најсилното светло.

Поставките вклучуваат: целосна моќност со можност за осветлување во далечина или близина, опција за прецизно намалување на јачината на светлината, трепкање, црвено светло и заклучување.
Водоотпорност: IPX8 – ниво на водоотпорност кое овозможува користење на челната лампа при потопување на 1.1 метар под вода во траење од 30 минути!

Лумени :   [високо ниво] 325 лумени: [средно] 160 лумени: [ниско] 6 лумени:
Тежина со батерии :   86 грама
Максимално осветлување :   [високо ниво] 80 метри: [средно] 60 м.: [ниско] 8 м.
IPX ниво на водоотпорност :   IPX 8
Батерии :   3 AAA (вклучени во пакетот)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, spot