Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Symfonia 2.0 3s

Romet Symfonia 2.0 3s
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
19,500ден.
15,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Женски модел на градски велосипед.
Од овој модел на залиха имаме уште само Л големина.

Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!
 
Почитувани, со големо задоволство Ве информираме, дека започнуваме соработка со уште еден докажан бренд, со голема традиција во велосипедизмот: полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
тркало: 26 инчи
рам: алуминиум 6061
вилушка - со амортизер
шифтери: Shimano Nexus 3 speed
преден и заден менувач: Shimano Nexus 3 speed
пренос: Cyclone CTL 38T 170 mm
кочници: V-brake
главини предна и задна: Shimano Nexus 3 / JoyTech JY-733
гуми: 26×1,75
волан: алуминиум
стем: алуминиум
седло: Romet City
колче: алуминиум 27,2 мм 300 мм
предно и задно светло: JY-532 3-LED, на батерии
тежина: 16.8 кг

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, symfonia