Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Grom 6S

Romet Grom 6S
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
17,300ден.
13,850ден.
Промотивна цена со 20% ПОПУСТ!!!
 
Почитувани, со големо задоволство Ве информираме, дека започнуваме соработка со уште еден докажан бренд, со голема традиција во велосипедизмот: полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
тркало: 28
рам: алуминиум
големина: 20"
шифтери: Shimano Revoshift RS36 6 speed
менувач: Shimano Tourney RD-TZ500
касета: 14-28 6 speed
пренос: Cyclone CTL 38T 170 mm
кочници V-brake
главини: JoyTech JY-734 / JoyTech JY-733
гуми: 28×1,75
седло: Romet City
предно и задно светло: JY-532 3-LED, на батерии
тежина: 15.4 kg

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, grom