Кошничката е празна!
Најпродавани

2020 Nalini Roma 1960

2020 Nalini Roma 1960
2020 Nalini Roma 1960 2020 Nalini Roma 1960 2020 Nalini Roma 1960
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 2
9,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Ова е модел од највисоката т.н. „црна серија“ на Налини - која претставува инкорпорирање на највисоката технологија во производството на дресови за велосипедизам!
Само најдоброто за Вас - без компромис!

Овој ергономски дрес е направен од текстуриран материјал. Специјалната структура, која се добива со користење на Кинетек технологијата, овозможува добра заштита од ветер и супериорна поддршка на мускулите. И дополнително, тродимензионалната структура е така дизајнирана, да при брзини од над 25км/час - ја подобрува аеродинамиката.

-ласерски засечоци во внатрешниот дел од ракавот, за зголемена дишливост и вентилација,
-полесен материјал во делот на грбот, за подобрена дишливост,
-нископрофилен дел околу вратот, за супериорен комфор,
-патент по целата должина (YKK® cam-lock) со прекривка на патентот по целата должина, како и заштитни делови во долниот и горниот дел на патентот,
-силиконизиран, еластичен грип во задниот дел,
-крој „без шевови“ - со топлинско спојување,
-3 џебови во задниот дел во препознатлив стил на Налини со дополнителен џеб, кој е направен од водоотпорен материјал (не е термо третиран),
-рефлектирачки елементи...

Фит: „тркачки“ (посветен за посветени возачи - со анатомски и ергономски крој)
Третман: Мантодрај (благодарение на овој третман, влагата која се создава при нормална транспирација, брзо се пренесува кон надвор, наместо да биде апсорбирана од облеката. Оптимизирачкото синтетичко влакно, помага во постојано испарување и поефективна размена на топлина. Резултат на тоа е чувство на свежина на кожата...)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, roma, rome