Кошничката е празна!
Најпродавани

Limar Alpe

Limar Alpe
Бренд: Limar
Код на производот: limar
Достапност: 3
6,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Новиот Лимар Алпе модел е кацига за велосипедизам со целосна заштита на лицето - лесен и комфорен „ендуро“ модел со само 540 грама, кој доаѓа со штитник за под брадата, продолжена заштита за вратот и подеслив визир за заштита како од сонцето, така и од кал.

Лесна, но во исто време и силна и издржлива конструкција! Моделот доаѓа со одлична вентилација со 26 канали за вентилација. 

Технологија: ABS hardshell-EPS, in-mould PC-EPS lowershell, ABS Chin Bar
Големина: Унисајз (54-60)
Тежина: 540 грама
Подесување на големината: „Актив фит систем“ со навртување

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: limar, alpe