Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Grepon GTX

Millet Grepon GTX
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 1
18,900ден.
14,200ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел останата е само уште една големина: 8 УК (42 ЕУР)
Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!

Прецизна чевла за алпинизам и планинарење.
Може да се користи со класични и полуавтоматски дерези
Комфорен лимит до -5°C
GORE-TEX® membrane: 100% водоотпорна и дишечка
Прецизе „Alpine Fit“
Vibram® основа со „Climbing Zone“ за триење и прецизно качување на карпа

Мембрана GORE-TEX®
Основа: Vibram® Mulaz
Карбонско-синтетички засилувања
Рачно производено во Италија

Тежина: 720 grs (за големина UK8)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Grepon GTX