Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Glissade

Black Diamond Glissade
Black Diamond Glissade Black Diamond Glissade Black Diamond Glissade
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
3,900ден.
3,100ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха има само уште ХЛ големина.
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!

 

Најдобрата зделка за 4-сезонска ракавица за алпинизам и планинарење со универзален дизајн!

 

Основни инфо:
Температурен опсег: -17/-1 ºC
Тежина за пар: 175 грама

Повеќе инфо:
Мембрана: 100% водоотпорна BDry мембрана
Лесна
Pertex Shield заштита од абразија, која е растеглива во сите правци
Изолација: фиксен 100 грамски „полар“ со 100 грамска Thinsulate изолација
Делот на дланката е изработен од козја кожа
со Kevlar сошивање

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Glissade