Asolo
Кошничката е празна!

Asolo

Преглед: Листа / Табела
Приказ:
Подреди по:
Asolo 6B+
Чевли за техничко планинарење и алпинизам - за технички терен и мраз. Одлична заштита и стабилност и..
21,900ден.
Врз основа на 1 оценувања.
Asolo Altai Evo GV ML
Лесна чевла за планинарење, со женски фит. Шелер К-Тек материјалот, овозможува заштита и комфор п..
13,500ден.
Asolo Arctic GV
Овој модел од италијанската компанија АСОЛО, е дизајниран да Ви служи во текот на студените периоди ..
12,500ден.
Asolo Backbone GTX
Ниски чевли за планинарење - одлични и за на посуров терен. Произведени од полиестер, засилен со ..
10,500ден.
Asolo Corax GV
Чевли за класично планинарење, како и за движење по технички терен, но и доволно лесни и со дизајн к..
13,800ден.
Asolo Corax GV lady
Чевли за класично планинарење, како и за движење по технички терен, но и доволно лесни и со дизајн к..
13,800ден.
Asolo Drifter GV EVO
Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: 11УК(46) и 11.5УК (46 1/3) Одлична цена со 30..
10,800ден. 7,550ден.
Asolo Drifter I GV EVO
Лесни 3-сезонски чевли за планинарење: Асоло Дрифтер 1 ГВ ЕВО! Најновиот модел на најпродаваната че..
14,800ден.
Asolo Elbrus GV
Планинарски чевли со можност за поставување полуавтоматски дерези. Одличната комбинација од кожа ..
16,500ден.
Asolo Elbrus GV ML
Планинарски чевли со женски фит и можност за поставување полуавтоматски дерези. Одличната комбина..
16,500ден.
Asolo Eldo
Лесна и агилна чевла - за технички пристап и планинарење. Ниска чевла за планинарење од италијанс..
9,500ден.
Asolo Eldo GV Lady
Лесна и агилна чевла, со женски фит - за технички пристап и планинарење. Ниска, женска чевла за п..
9,900ден.
Asolo Eldo LTH GV
Ниска чевла за планинарење од италијанската компанија Асоло, во чија конструкција одлично се искомби..
10,800ден.
Asolo Falcon GV
Лесна и комфорна чевла за планинарење од италијанската компанија АСОЛО. Материјал : водоодбивна к..
10,500ден.
Asolo Falcon GV lady
Лесна и комфорна чевла за планинарење од италијанската компанија АСОЛО. Материјал : водоодбивна к..
10,500ден.
Asolo Falcon GV lady blue
Лесна и комфорна чевла за планинарење од италијанската компанија АСОЛО. Материјал : водоодбивна к..
10,500ден.
Asolo Finder GV
Лесна чевла за планинарење. Одличната комбинација од водоодбивна кожа и Кордура материјалот, овоз..
12,500ден.
Asolo Finder GV ML
Лесна чевла за планинарење, со женски фит. Одличната комбинација од водоодбивна кожа и Кордура ма..
8,700ден.
Asolo Freney XT GV
Планинарски чевли со можност за поставување полуавтоматски дерези: за техничко планинарење, алпиниза..
21,500ден.
Asolo GreenWood GV
Водоодбивната Первангер кожа од висока класа, нуди одлична заштита и комфор, а сооветно високата кла..
12,500ден.
Asolo Greenwood GV Lady
Водоодбивната Первангер кожа од висока класа, нуди одлична заштита и комфор, а соодветно високата кл..
12,500ден.
Asolo Grid GV
Идеална, супер дишлива, водоотпорна и лесна, ниска чевла за планинарење, како за еднодневни, лесни т..
7,800ден.
Asolo Grid GV lady
Идеална, супер дишлива, водоотпорна и лесна, ниска чевла за планинарење, како за еднодневни, лесни т..
7,800ден.
Asolo Shiraz
Материјал : водо-одбивен Schoeller K-Tech + кожа 1,6-1,8мм Водоотпорна мембрана : Gore-Tex Perfoman..
0ден.
Asolo Softrock
Ниски чевли за лесно и брзо планинарење. Произведени од полиестер, засилен со ТПУ материјали кои ..
8,900ден.
Asolo Softrock Lady
Ниски чевли за лесно и брзо планинарење - со женски фит. Произведени од полиестер, засилен со ТПУ..
8,900ден.
Asolo Superior GV
Модел на чевла, кој е дизајниран да ви овозможи комфор и поддршка и при долги, планинарски тури. ..
16,500ден.