Asolo Drifter GV EVO
Кошничката е празна!
Најпродавани

Asolo Drifter GV EVO

Asolo Drifter GV EVO
Asolo Drifter GV EVO Asolo Drifter GV EVO
Бренд: Asolo
Код на производот: Asolo
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Влезена во „Холот на славните“ на популарното „Бекпекер“ списание!
Асоло Дрифтер ГВ ЕВО

Спецификација

Материјал : Водоодбивна кожа 1,6-1,8мм + кордура
Водоотпорна мембрана : Gore-Tex Performance Comfort Footwear
Основа : Asoflex 00 MR
Анатомска влошка : Lite 2
Ѓон : Asolo/Vibram® Duo Radiant (Megagrip)
Тежина : 593 грама за една чевла во големина 8 UK

За компанијата:

Наш избор во колку што повеќе можеме сегменти, е да понудиме производи, кои потекнуваат од компанија која специјализирала во тоа поле. Компанија која целосно се вложила, да во тоа што го работи - навистина понуди највисок квалитет и перформанси.

Во сегментот за чевли за планинарење успеавме во оваа наша заложба и изборот го направивме на италијанската АСОЛО. Малку за историјата на оваа компанија.

Асоло е основана во 1975 година, од страна на Џанкарло Танци и своето име го добива по истоимениот град во северо-истокот на Италија, кој се наоѓа во близината на Венеција - каде што првично таа и е основана.

Асоло од секогаш била компанија - пионер во иновацијата. Пар примери:
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која е комбинација на кожа и текстил (Кордура во случајот)
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која користи ГорТекс мембрана.
Овие две иновации не само што го сменија пазарот - ја сменија воопшто индустријата за производство на чевли за планинарење!

Во 1998 година, водењето на компанијата ја превзема семејството Заната - кое пак има семејна традиција во чевларството од 1946 година. Асоло денес ја води 4тата генерација од ова семејство по нивното превземање на Асоло - подеднакво посветено во пронаоѓањето на совршениот микс на традиција, квалитет и иновација.

Чест е да се биде дел од нивната работа!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: asolo drifter