Asolo Softrock
Кошничката е празна!
Најпродавани

Asolo Softrock

Asolo Softrock
Asolo Softrock Asolo Softrock Asolo Softrock Asolo Softrock
Бренд: Asolo
Код на производот: asolo
Достапност: 10
8,900ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Ниски чевли за лесно и брзо планинарење.

Произведени од полиестер, засилен со ТПУ материјали кои покрај заштитата, нудат и комфор, а материјалот одбран за поставата во внатрешноста - дишливост и анти-бактериска заштита. 

Подлогата на чевлата е изработена од материјал кој нуди најдобра стабилност, поддршка и комфор, а АС-Тек технологијата - структурна и странична стабилност. Ѓонот има дизајн со кој се забрзува неговото чистење при самото движење, а одличниот грип ја нуди Сигма Грип компонентата - развивана од Асоло. 

На ова, се надодаваат многу детали, па би ги издвоиле уште и ТПУ заштитата над прстите, термо-оформувачкиот јазик со кој се гарантира уште подобар фит околу секое стопало, а секако и самиот систем за врзување - кој нуди прецизно затегнување...

Спецификација:

Материјал: Технички полиестер - засилен со ТПУ
Анатомска влошка: Asolo/Ortholite
Ѓон: Asolo Cross со SigmaGrip компонента
Тежина: 350 грама за чевла со големина 42

За компанијата:

Наш избор во колку што повеќе можеме сегменти, е да понудиме производи, кои потекнуваат од компанија која специјализирала во тоа поле. Компанија која целосно се вложила, да во тоа што го работи - навистина понуди највисок квалитет и перформанси.

Во сегментот за чевли за планинарење успеавме во оваа наша заложба и изборот го направивме на италијанската АСОЛО. Малку за историјата на оваа компанија.

Асоло е основана во 1975 година, од страна на Џанкарло Танци и своето име го добива по истоимениот град во северо-истокот на Италија, кој се наоѓа во близината на Венеција - каде што првично таа и е основана.

Асоло од секогаш била компанија - пионер во иновацијата. Пар примери:
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која е комбинација на кожа и текстил (Кордура во случајот)
-Асоло е компанијата која ја произведува првата чевла која користи ГорТекс мембрана.
Овие две иновации не само што го сменија пазарот - ја сменија воопшто индустријата за производство на чевли за планинарење!

Во 1998 година, водењето на компанијата ја превзема семејството Заната - кое пак има семејна традиција во чевларството од 1946 година. Асоло денес ја води 4тата генерација од ова семејство по нивното превземање на Асоло - подеднакво посветено во пронаоѓањето на совршениот микс на традиција, квалитет и иновација.

Чест е да се биде дел од нивната работа!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: asolo, softrock